Jest to przepis, który znacznie się różni od powszechnie dostępnych przepisów na ciasto naleśnikowe, gdyż jest ono przygotowywane na kefirze. Naleśniki w ten sposób wykonane, są dużo smaczniejsze – sam spróbuj! :) Ja proponuję naleśniki na słodko: z serem oraz z jagodami, malinami lub dżemem. Dla tych, którzy wolą dania na ostro proponuę naleśniki z odpowiednio przygotowanym farszem mięsnym, lub warzywnym. Zatem pomysłów na jeden obiad może być sporo!


Skład:

1 duży kefir (400gr)
2 jajka
ok. 8 łyżek oleju
3 łyżeczki cukru (w wersji naleśników słodkich)
mąka

Wykonanie:

Wszystkie składniki zmiksować. Mąki musi być tyle, aby ciasto miało lejącą konsystencję i dało się rozlać po całej patelni. Ważna uwaga: jeśli kefir jest gęsty, to trzeba dodać trochę mleka, by „weszło” też więcej mąki – inaczej będą problemy z usmażeniem naleśników. Naleśniki smażymy z obu stron na natłuszczonej patelni, a to z czym je podajemy zależy od naszych inwencji twórczych… Proponuję jednak podawać z serem i owocami lub dżemem, ale jak ktoś woli, oczywiście mogą być z mięsem. ;)

Przygotowanie sera do naleśników: miksujemy 250 gram serka śmietankowego z 4-5 łyżeczkami cukru i 1 żółtkiem i… już! ;-)